СОДРЖИНА

Двајца опасни одметници во бегство киднапираат свештеник и неговите две деца и одат на југ во беден мексикански бар за да се засолнат. Наскоро сфаќаат дека не се во обичен бар кога тој почнува да се полни со опасни вампири.
Во овој акциски хорор филм од режисерот Роберт Родригез и сценаристот Квентин Тарантино, Тарантино и Џорџ Клуни играат двајца злобни браќа, Сет и Ричи Геко. По низа грабежи кои оставаат крвава река зад нив, садистичките браќа одат кон Мексико за да живеат убав живот. За да преминат преку границата, тие го киднапираат Џејкоб Фулер, вдовец свештеник, со неговите две деца Кејт и Скот. Штом ќе се најдат јужно од границата, петорката го паркира комбето покрај трошен камионџиски бар, каде што Сет и Ричи треба да се сретнат со локалните бандити. По неколку пијалаци, тие сфаќаат дека не се во обичен бар, кога тој се полни со опасни вампири крвопијци. Иако шансите во голема мера се против нив, Фулерови и браќата Геко се здружуваат во надеж дека ќе ги победат ноќните креатури.

Слики

Од самрак до зориDimension FilmsОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориDimension FilmsDimension FilmsОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зориОд самрак до зори

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сам во темнината (2005)

  денес
  image
  Едвард Кемби (Кристијан Слејтер) е детектив што се занимава со истражување на паранормални, необјаснети и надприродни случаи. Едвард ќе ја истражува смртта на...
 • Полицајци за починати (2013)

  денес
  image
  Во оваа натприродна акциона комедија Рајан Рејнолдс игра улога на еден убиен чикашки полицаец кој е регрутиран да работи во Одделот за починати, заедно со...
 • Робин Худ: Принц на крадците (1991)

  денес
  image
  Робин од Локсли се враќа дома и открива дека татко му е убиен од Шерифот на Нотингем. Робин се здружува со Азим, Литл Џон и Вил Скарлет за да го спаси кралството.
 • Воз за Бусан: Зона зомбија (2020)

  денес
  image
  Радња овог филма нас враќа на корејско полуострво четири године након што је кренула зомби апокалипса. Подручје на коме је некада била Кореја, сада је потпуно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.