СОДРЖИНА

Вистинита приказна за Ворд Ален, романтичен и помпезен лик кој го одбива своето наследство плантажи зашто сака да живее слободен живот на реката. Неговиот верен пријател, ослободениот роб Крисмас Молтри, е покрај него. Како љубител на Шекспир и на ловечката пушка што го снабдува пазарот на живина во Савана, Ворд се бори за своите права како ловец. Неговата харизма и елоквентна реторика го освојуваат срцето на жената која му се спротивставува на својот татко за да се омажи за него. Молтри му ја раскажува приказната за нивниот заеднички живот покрај реката на момчето кое потоа ја пренесува на следната генерација.

Слики

СаванаСаванаСавана

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сисси 3 (1957)

  image
  Након путовања, повратак на двор Сисси доноси несреќу. Аустријска царица ужива на путовању кроз Маѓарску, гдје јој локални гроф Андрассy (Wалтер Реyер) своју...
 • Празници код куќе (2019)

  image
  Цоунтрy пјевачица Цхарлотте припрема нови албум, а истовремено с Маттом, бившим суборцем својега брата Рyана, гради куќу у граду.
 • Othello (1951)

  image
  Desdemona, daughter of a Venetian aristocrat, elopes with Moorish military hero Othello, to the great resentment of Othello's envious underling Iago. Alas, Iago...
 • Одредот на Дедо Мраз (2020)

  image
  Ели, невработена наставничка по ликовна уметност, е принудена да ја прифати работата во Одредот на Дедо Мраз за да му помогне на богатиот вдовец и неговите две...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.