СОДРЖИНА

Чери Џејмисон ги собира жителите од нејзиното маало во Менхетен за да учествуваат во натпревар за новогодишна елка кога нејзината локална библиотека треба да биде урната. Чери му се спротивставува на амбициозниот градежник Тони Шонеси...
Чери Џејмисон ги собира жителите од нејзиното маало во Менхетен за да учествуваат во натпревар за божиќна елка кога нејзината локална библиотека треба да биде урната. Чери му се спротивставува на амбициозниот градежник Тони Шонеси, кој ја најмува професионалната декоратерка Корделија за да му овозможи победа на натпреварот. Натпреварот започнува, но додека Чери работи на спасот на библиотеката, таа открива дека Тони не е бездушен човек за каков што го сметала. Дали нејзината посветеност кон саканата библиотека ќе го одврати Тони, но и шансата за вистинска љубов.

Слики

Дванаесетте божиќни елкиДванаесетте божиќни елкиДванаесетте божиќни елкиДванаесетте божиќни елкиДванаесетте божиќни елкиДванаесетте божиќни елкиДванаесетте божиќни елкиДванаесетте божиќни елки

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Блазе си ти (2007)

  денес
  image
  Познат играч на покер се обидува да освои турнир во Вегас, но истовремено ја губи битката со своите лични проблеми.
 • Мил Џон (2010)

  денес
  image
  Еден војник кој е дома на отсуство се вљубува во конзервативна студентка. Наместо да се ѝ се врати, тој повторно се пријавува во војска по нападите на 11...
 • Day (2011)

  денес
  image
  Armel Hostiou's haunting study of urban alienation follows three characters-a woman, a man, and a child-over the period of a single day in Paris. They don't know...
 • Полнолетство (2018)

  денес
  image
  Филмот е страстен портрет на младината што се одвива во Вако, Тексас. Избркан од дом на 18 години, Ричи се судира со тешкотиите и искушенијата на поинаквиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.