poster

Година насиља

A Most Violent Year (2014)

акција, криминалистички, драма, трилер | САД, Обединетите Арапски Емирати
Режисер: J.C. Chandor
CineStar Prem. 1 | 14.10.22 | 21:50

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.05/10
(22 гласови)

СОДРЖИНА

Радња филма Година насиља смјештена је у 1981., годину у којој је у Великој јабуци забиљежен највеќи број криминалних радњи у повијести града. У тим опасним временима досељеник Абел Моралес (Осцар Исаац) покушава разгранати свој добро уходани посао, но свеприсутно насиље и корупција пријете да униште све што је створио, па чак и његову обитељ.

Слики

Година насиљаГодина насиљаГодина насиљаГодина насиљаГодина насиљаГодина насиљаГодина насиљаГодина насиља

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Апсолутна моќ (1997)

  image
  Лутер Витни се смета за еден од најдобрите во својата „професија“ како крадец. Но искуството кое го има нема многу да му користи на овој ефикасен крадец за...
 • 16 Блока (2006)

  image
  Стариот детектив пред пензија, Џек Мозли (Брус Вилис), добива задача да го превезе ситниот криминалец Еди на суд. Мозли не знае дека Еди е сведок во судењето...
 • Челична правда (2013)

  image
  Напнат трилер за семејството, судбината, животните околности и за правдата. Расел Бејз (Кристијан Бејл) води тежок живот - работи во локалната челичарница и има...
 • Колатерал (2004)

  image
  Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.