poster

Овчица Шоне

Shaun the Sheep Movie (2015)

Комедија, Фантазија, Анимација, Семеен, Акција, Авантура | Обединетото Кралство, Франција, САД, Австралија, Јапонија, Германија, Финска, Ирска, Кина, Белгија
Режисер: Mark Burton, Richard Starzak

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.3/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Када овчица Шоне одлучи да узме слободан дан да би се мало одморио, упадне у низ невоља са својом дружином. Уместо дана проведеног у лешкарењу, заједно са својим пријатељима мораќе да пронаѓе пут куќи из великог града у којем су сасвим случајно завршили.

Слики

Овчица ШонеОвчица ШонеОвчица ШонеОвчица ШонеОвчица ШонеОвчица ШонеОвчица Шоне

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ледено доба 2: Топење (2006)

  image
  Хероите од светскиот блокбастер „Ледено доба се враќаат. Мамутот Мани, мрзливецот Сид, праисторискиот тигар Диего и баксузната праисториска верверичка/стаорец...
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Кунг фу панда (2008)

  image
  По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната...
 • Хотел Трансилванија (2012)

  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.