СОДРЖИНА

Радња филма нас води у рурални предео Данске, тачније у хотел у коме се организује прослава 60. роѓендана главе породице Хелгеа. Прослави се придружује велики број родбине, а долазе и Хелгеова деца, угоститељ из Француске Кристијан. чија се сестра близнакиња убила, затим Хелена и нестабилни Микаел. На вечери Кристијан уместо роѓенданске здравице оптужује свог оца за сексуално узнемиравање и тиме читаву прославу одводи у сасвим другом правцу

Слики

ПрославаПрославаПрославаПрославаПрославаПрослава

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кристална река (2008)

  image
  На жителите од едно провинцијално гратче, Паул и Дејви Ненси, за среќа единствено им недостасува дете. За жал, Дејви веќе неколкупати подметнувала. Своите...
 • Манчестер на море (2016)

  image
  Мајсторот Ли се враќа во својот роден град во Нова Англија по смртта на брат му за да се грижи за својот внук, кој е тинејџер. Но, неговото пристигнување го...
 • Куќица на плажи (2018)

  image
  Мајка и кќи дознају више о животу тијеком путовања на обалу гдје уреѓују стару куќу на плажи.
 • Blame (2017)

  image
  When a relationship develops between a substitute drama teacher and his unstable student, a trail of jealousy and sabotage ensues from the student's peers.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.