poster

Дани славе

Indigènes (2006)

акција, драма, воени | Алжир, Франција, Мароко, Белгија
Режисер: Rachid Bouchareb

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 6.5/10
(2 гласови)

Слики

Дани славе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тунелски cтаорци (2008)

  image
  За време на војната во Виетнам, американски специјалец е испратен да гони и да убие виетнамски војник. Се води борба човек на човек во бескрајните тунели во...
 • Сигнали над градом (1960)

  image
  Радња филма заснована је на истинитим догаѓајима који су се десили у Карловцу 1941. године. По доласку у Карловац заробљен је Томо Кнежевиќ, члан партизанског...
 • Џи Аj Џеjн (1997)

  image
  И покрај статусот на воен ветеран, Џордан О'Нил (Деми Мур) нема право да учествува во Заливската војна. Дискриминацијата на жените во воените кригови не е ништо...
 • Најголемата битка (2018)

  image
  Според вистинската приказна, најхрабрата приказна на Втората Светска војна, никогаш претходно раскажана… Во текот на Втората светска војна, во невозможни услови,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.