СОДРЖИНА

Радња се догаѓа у службеном авиону америчког председника, кога отимају бивши совјетски специјалци.
У отмицу се упуштају да би изнудили ослобаѓање комунистичког диктатора Казахстана који је заробљен у америчкој војној интервенцији.
Протагониста филма је сам председник, који успева да побегне отмичарима и да се сакрије у пространом авиону у настојању да пореметити њихове планове.

Слики

Претседателскиот авионПретседателскиот авион

Прегледи


Прегледано од hymie
вторник, 15 јуни 2021 01:59
Harrison Ford, Gary Oldman, and Glenn Close are the main stars in director Wolfgang Petersen's action thriller 'Air Force One', a film about the scenario of the famous presidential jet being taken over by a group of terrorists.

The terrorists, led by Ivan Korshunov (Oldman) want one thing, the release of one of their comrades named General Redek. However, little do they know the President is a very intelligent and lethal man, and the film becomes a cat and mouse game onboard the air liner... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Џек Хантер и рајската sвезда (2009)

  сабота
  image
  Џек Хантер добива информација дека "Небесната sвезда" е можеби во Турција. Најдобрата трага му е Амен Антаки, продавач на стари предмети, чиј син, Фауд, бил...
 • Исчезната (2012)

  сабота
  image
  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е...
 • Без добри намери (2002)

  денес
  image
  Џек е полицаец кој се подготвува да оди на заслужен одмор, на кој само сака да се опушти и да свири виолончело. Но на излегување, една сосетка го замолува да ја...
 • Бостонски хероји (2016)

  денес
  image
  Радња филма прати истинити догаѓај, који се догодио 15. априла 2013. за време Бостонског маратона, када су експлодирале две бомбе, постављене недалеко од завршне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.