СОДРЖИНА

Од режисерот на филмот „Ѓаволот носи Прада“ ни доаѓа извонредната и инспиративна приказна за Пол Потс кој е дење срамежлив продавач на мобилни телефони кој живее во страв од насилниците од детството, а ноќе е аматерски оперски пејач. Пол за првпат во својата 28. година пее опера на караоке каде што се појавува облечен како Павароти, а заработените пари ги инвестира во пејачки курсеви во Италија. Како најдобар учесник на курсот за опера добива прилика да пее пред својот идол Павароти, но не успева да започне кариера сѐ додека не стане феномен на Јутјуб по настапот на британското талент-шоу во кое одушевува милиони луѓе.

Слики

Британски суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталентБритански суперталент

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Без кормила (2014)

  image
  Сем је бивши истакнути менаџер у рекламној агенцији чији живот се потпуно распада после изненадне синовљеве смрти. Живеќи без струје на укотвљеној једрилици,...
 • Реј (2004)

  image
  „Реј“ е впечатлива приказна за Реј Чарлс, еден од вистинските американски музички генијалци, од неговите скромни почетоци на југот на земјата до неговото...
 • У глави Луина Дејвиса (2013)

  image
  Нови филм браќе Коен прати недељу дана у животу младог фолк певача који настоји да успе на сцени Гринич Вилиџа 1961. године. Луин Дејвис (Осцар Исаац) се с...
 • Соло клавир (2007)

  image
  „Пијано, соло“ е страсна и напната приказна базирана на животот на џез-пијанистот Лука Флорес. Трагичната судбина прогонува Лука уште од Африка каде што, уште...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.