poster

Хакер

Blackhat (2015)

Режисер: Michael Mann
Tring Action | денес | 23:35

рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(43 гласови)

Содржина

Дејството на „Хакер“ се одвива во светот на глобалниот киберкриминал и прикажува еден условно пуштен осуденик (Крис Хемсворт) и неговите американски и кинески партнери додека ловат една мрежа за киберкриминал.
Ник Хатавеј (Крис Хемсворт) е особено талентиран хакер што застранил. Тој се обидува да се спаси од 15-годишна затворска казна, па оддава еден компјутерски код што го создал во младоста, а кој станал злонамерен софтвер што предизвикал терористички напад во една фабрика во Кина. Тоа му дава можност да се сретне со еден стар пријател, но и го става во центарот на ривалството помеѓу американската и кинеската влада и еден злобен хакер чиј идентитет мора да го открие ако сака да си ја задржи слободата и да си го зачува животот.

Слики

ХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Денови на гнев (2021)

  image
  Приказната го следи мистериозниот Х кој работи во фирмата што превезува пари во Лос Анџелес. Тој е одговорен за превозот на милиони долари во градот. Во текот на...
 • Адреналин (2006)

  image
  Шев Челиос (Џејсон Статам) ќе го започне своето утро со неочекуван повик за будење. Уморен, практично неспособен да се движи и со срце кое едвај чука, го слуша...
 • Престапник (2008)

  image
  Семеен човек осуден за убиството на натрапник мора да се справи со животот потоа во насилниот казнен систем.
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.