СОДРЖИНА

Дејството на „Хакер“ се одвива во светот на глобалниот киберкриминал и прикажува еден условно пуштен осуденик (Крис Хемсворт) и неговите американски и кинески партнери додека ловат една мрежа за киберкриминал.
Ник Хатавеј (Крис Хемсворт) е особено талентиран хакер што застранил. Тој се обидува да се спаси од 15-годишна затворска казна, па оддава еден компјутерски код што го создал во младоста, а кој станал злонамерен софтвер што предизвикал терористички напад во една фабрика во Кина. Тоа му дава можност да се сретне со еден стар пријател, но и го става во центарот на ривалството помеѓу американската и кинеската влада и еден злобен хакер чиј идентитет мора да го открие ако сака да си ја задржи слободата и да си го зачува животот.

Слики

ХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакерХакер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Волшебнкот и белата змија (2011)

  среда
  image
  Режисерот на оваа приказна Чинг Сиу-Тунг, својот филм го потпира врз една стара кинеска легенда за еден билкар кој се вљубува во илјадагодишната Бела Змија...
 • Пекол во Авганистан (2019)

  среда
  image
  „Пекол во Авганистан“ ја раскажува приказната за мала единица американски војници кои се стационирани длабоко во североисточен Авганистан. Тие се принудени да ја...
 • Седумте величествени (1960)

  среда
  image
  Еден бандит тероризира мексиканско фармерско село секоја година. Тројца од фармерите се пратени во САД за да бараат луѓе што ќе ги заштитат. Тие најмуваат група...
 • Распалени пиштоли (2006)

  среда
  image
  ФБИ агент трага за комичарем из Лас Вегаса који је решио да “откуца” мафију. Али, пре него што постане заштиќени сведок, комичар одлази у казина Лејк Тахо да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.