СОДРЖИНА

Од улиците на Чикаго до далечните галаксии во вселената, филмот „Јупитер во подем претставува оригинална научно-фантастична епска авантура од режисерите Лана и Енди Вачовски (трилогијата „Матрикс). Јупитер Џонс (Мила Кунис) е родена под ноќно небо со знаци што предвидуваат дека таа е предодредена за големи нешта. Јупитер сега е возрасна и сонува за ѕвездите, но се буди во суровата реалност каде што работи како чистачка во туѓи куќи и има серија лоши раскинувања. Кога генетски модифицираниот поранешен војник Кејн (Чанинг Татум) пристигнува на Земјата за да ја најде, Јупитер почнува да ја осознава судбината што ја очекувала цело време. Нејзината генетска структура ја предодредила како наследничка на неверојатно наследство кое може да ја измени рамнотежата во вселената.

Слики

Јупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подемЈупитер во подем

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Човек звани Булдожер (1978)

  сабота
  image
  "Булдожер", бивша фудбалска звезда, сада ради као рибар. Када група скитница организује фудбалски меч против локалне војне базе, од њега затражи да им буде...
 • Универзален војник: Регенерација (2009)

  недела
  image
  Лук Деверо се приклучува на американскиот тим Универзални војници, сокриени во тајно складиште. Нивната мисија: да го преземат Чернобил и да ги онеспособат...
 • Убијци на глави (2013)

  недела
  image
  По дведецениското страдање на Земјата во корпорациските војни, владеeчкиот Совет на деветмината ги осудува на смрт сите преостанати корпорациски криминалци, кои...
 • Легионар Макс (2019)

  недела
  image
  Маxx је бивши легионар који је постао плаќеник. Када мисија у Јужној Америци поѓе како не треба, Маxxа остављају да умре, но он преживи и поново се роди са новим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.