СОДРЖИНА

Еден наивен маж шверцува дрога од Тајланд во Австралија, а дрогата се наоѓа во него. Кога го фаќаат на царина, Реј одбива да ги „препушти“ доказите или да признае дека носи дрога, па оди во притвор додека не „пропее“ или не се искака.
Реј Џенкинс е фин и добар тип, кој е премногу наивен. Кога долгогодишниот пријател на Реј, Гавин, му дава идеја да шверува дрога за да може брзо да заработи пари, Реј неволно се согласува на тоа, па голтнува повеќе кесички дрога и се обидува да лета назад во Австралија, да ја помине царината и да си ги земе парите. Проблемот е што Реј станува нервозен и е фатен од австралиската сојузна полиција пред да излезе од вратата. Кога Реј одбива да признае и да им каже на полицајците што има во неговиот стомак, тие го затвораат во хотелска соба и го следат цело време додека не добие зорт да ја открие својата тајна.

Слики

Наивни шверцериНаивни шверцериНаивни шверцериНаивни шверцериНаивни шверцериНаивни шверцериНаивни шверцериНаивни шверцериНаивни шверцери

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојка мог пријатеља (2008)

  недела
  image
  Меѓутим, када Тенк крене да шармира Алексис, наѓе се пред великим изазовом. Алексис је прва девојка која зна како да одговори на његов блеф. Тенк је ускоро...
 • Психо Гормен (2020)

  понеделник
  image
  Брат и сестра, Лук (Овен Мире) и Мими (Нита-Џоси Хана), несвесно васкрсну древног ванземаљског господара (Мет Нинабер) који је закопан у њиховом дворишту. Пар...
 • Seven Dwarves (2004)

  понеделник
  image
  The Seven Dwarves live deep within a female-free-zone of the Enchanted Forest, but they cannot resist the innocent charms of Snow White when she enters their...
 • Франс (2021)

  понеделник
  image
  Полн со апсурден хумор, новиот филм на Бруно Думонт покажува колку брзо некој може да пропадне во бездната - и да излезе од неа уште посилен. Париз: славната...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.