СОДРЖИНА

Филмска прича се одвија у Социјалистичкој Републици Македонији, тада делу Југославије, у време пропадања социјализма. Радња почиње апсурдним догаѓајем: Илко, главни лик филма, након сваѓе са супругом напушта дом са једином ствари коју поседује, празним руксаком. Покушавајуќи негде да наѓе мало мира одлази на железничку станицу, где постаје сумњив двојици полицајаца који га хапсе из само њима познатих разлога.

Слики

Тетовирање

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Малите жени (2019)

  денес
  image
  Четирите сестри Марч учат за љубовта, животот и загубата додека се претвораат во жени во Америка по Граѓанската војна. Во центарот на семејството е Џо Марч, која...
 • After we collided (2020)

  денес
  image
  Таа посакува да си отиде. Но не е толку лесно. Не покрај сите тие сеќавања од страсните ниќи поминати заедно.Сепак, Теса не е сигурна дека може да издржи уште...
 • Девојка (2009)

  денес
  image
  Летото 1981 година, едно 10-годишно девојче останува со својата тетка, а другиот дел од семејството оди во Африка на работа и им помога на другите. Тетката ја...
 • Бранови на смртта (2002)

  денес
  image
  Хитот кој ја воодушеви светската публика и во кој оригиналната убавица Кејт Босворт ја игра главната улога на поранешна сурфинг шампионка која сè уште страда од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.