СОДРЖИНА

Откако успеале да ја покорат цела Галија, Римјаните мака мачат со малото село во кое живеат надалеку познатите и силни јунаци Астерикс и Обеликс. Незадоволен со таквата ситуацвија, Цезар решава околу селото да изгради луксузен римски град за да ги натера галските варвари да потклекнат пред благодетите што ќе им се нудат во него. Астерикс и Обеликс ќе треба добро да се намачат за да ги натераат нивните соселани да им одолеат на искушенијата.

Слики

Астерикс: Градот на боговитеFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOFoto: RTL / © 2014 M6 STUDIO BELVISION M6 FILMS SNC LES ÉDITIONS ALBERT RENÉ GOSCINNY-UDERZOАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговитеАстерикс: Градот на боговите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потрагата по Немо (2003)

  image
  Кога младата риба-кловн Немо е заробена во Големиот Корален Гребен и е однесена во Сиднеј, неговиот татко Марлин и пријателски настроената но и заборавена риба...
 • Вселенска авантура 2 (2014)

  image
  Тинејџерот Пушок решава да го пронајде изгубениот татко астронаут. И покрај сите забрани, успева да се качи на ракетата што тргнува кон Месечината, но наскоро...
 • Dino Time (2012)

  image
  Three curious kids accidentally trip an egg-shaped time machine into operation and find themselves back 65 million years in the middle of a nest of dinosaur eggs....
 • Ванила горила (2011)

  image
  Пахуљица добро зна како је то бити другачији. Од када је роѓен разликује се од осталих горила јер има потпуно бело крзно. Он живи у зоо-врту у Барселони, где је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.