СОДРЖИНА

Еден напад од вонземјани, кој се заканува да го уништи светот, ги спојува заедно најголемите суперхерои. Бетмен, Супермен, Супержена, Зелениот Фенер, Флеш, Шазам и Киборг ги комбинираат своите таленти во борбата за спас на планетата.
Во „Лига на правдата: Војна“, еден напад од вонземјани се заканува да го уништи светот, па тоа првпат ги спојува најголемите суперхерои на Земјата. Кога моќниот Дарксајд и неговите огромни, безмилосни сили ја напаѓаат Земјата, една нова група од претходно нездружени суперхерои, кои се несфатени, а во некои случаи и гонети од власта, го откриваат единствениот начин да го одбијат нападот, а тоа е да работат заедно како обединета единица. Бетмен, Супермен, Супержена, Зелениот Фенер, Флеш, Шазам и, во приказната за неговото потекло, Киборг, ги комбинираат своите таленти во битката за спас на планетата.

Слики

Лига на правдата: ВојнаЛига на правдата: ВојнаЛига на правдата: ВојнаЛига на правдата: ВојнаЛига на правдата: ВојнаЛига на правдата: ВојнаЛига на правдата: ВојнаЛига на правдата: Војна

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (1992)

  сабота
  image
  Во еден маѓепсан град, момчето по име Аладин се обидува да ја спаси принцезата Јасмин од злобниот волшебник Џафар. Животот на Аладин се менува кога ја трие...
 • Кони и мачето (2020)

  денес
  image
  Симпатичното но палаво маче на Кони, Мау, ја следи на патувањето до градинка, предизвикувајќи хаос, конфузија и смеа. Децата се зафатени со тоа да го кријат Мау...
 • Барбие Фаирyтопиа (2005)

  денес
  image
  У Чаробној долини у Феритопији, прелепа вила Елина жарко жели да има светлуцави пар крила. Када зла Лаверна учини да сва летеќа биќа постану слаба, Елина мора да...
 • Патролни шепи (2021)

  денес
  image
  Кога нивниот ривал Хамдингер, станува градоначалник на Адвенчер Сити и почнува да прави хаос, Рајдер и херојските кученца одат да се соочат со предизвикот. По...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.