poster

Упозорење - Само у пратњи родитеља

Warning: Parental Advisory (2002)

Режисер: Mark Waters

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Филм базира своју причу на покушају неких сенатора да 1985.г. ставе натпис - упозорење: ‘само у пратњи родитеља’ на све музичке албуме који су имали ‘скарадне и непристојне’ речи, као и на сличне теме у песама - такоѓе, и о рокерима који су се борили против тога…

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Глас фамилије Белиер (2014)

  image
  Комедија са седам номинација за најпрестижнију француску филмску награду Цезар! У породици Белије сви су глувонеми осим шеснаестогодишње Поле и она је главни...
 • Опасни чизми (2005)

  image
  Трансвеститската ѕвезда на едно кабаре, Лола, доаѓа да спаси еден човек кој, откако ја наследил фабриката за чевли од татка си, треба да ги направи своите...
 • Госпоѓа Хендерсон ви претставува (2005)

  image
  На скорешната вдовица, добростоечката г-ѓа Лора Хендерсон (Џуди Денч) ѝ е малку здодевно во меѓувоениот Лондон. Таа го купува запуштениот театар „Ветерница“ во...
 • Вечера во Америка (2020)

  image
  Еден панк рокер во бегство (Кајл Галнер) и една млада жена (Емили Скегс), која е под опсесија од неговата група, заедно одат на неочекувано е епско патување низ...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.