СОДРЖИНА

У овом урнебесном наставку хит комедије, Грег и Пем са њеним родитељима креќу ка Фокер Ајслу где живе Барни и Роз Фокер, Грегови отац и мајка. Ту ќе младини и младожењини родитељи, који су сушта супротност једни од дригих, имати прилику да проведу 48 сати заједно и нешто боље се упознају. Младин отац, Џек (Роберт де Ниро), бивши агент ЦИА-е жели да провери да ли су Грегови људи са добрим генетским предиспозицијама. Открива како су они веома чудни: отац (Дастин Хофман), хипи и бивши адвокат, а мајка( Барбара Стрејсенд) сексуални терапеут. То му се никако не свиѓа... сама врата пакла ќе се отворити ...

Слики

Запознајте ги Фокерови

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов и цигари (2005)

  денес
  image
  Ник е во брак со Кити со која има три возрасни ќерки. Но Ник е во тајна врска со Тула. Кога жена му го фаќа во кревет со Тула, а Тула пак сака сериозна врска, Ник...
 • Сите патишта водат кон Рим (2015)

  денес
  image
  Меги е самохрана мајка и професорка на факултет во Њујорк. Во обид да пронајде заеднички јазик со Самер, нејзината ќерка тинејџер, Меги заминува во село во...
 • Предлог (2009)

  денес
  image
  Сандра Булок игра во романтичната комедија „Предлог“, како една канадска имигрантка која создава тешка работна атмосфера за своите подредени во канцеларијата....
 • Доцна навечер (2019)

  денес
  image
  Светот на легендарната домаќинка на ноќно ток-шоу се превртува наопаку кога таа најмува жена за писател. Нејзината одлука има ненадејни урнебесни последици кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.