poster

Кум по нарачка

The Wedding Ringer (2015)

Режисер: Jeremy Garelick

рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.11/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Даг има уште две недели пред да се ожени со девојката од своите соништа, ама има еден проблем, тој нема кум, па го упатуваат кај Џими, сопственик на компанија која обезбедува кумови по потреба. Следува урнебесна свадбена калакурница.
Даг Херис (Џош Гад) е фин, но некомуникативен младоженец кој има проблем. Тој нема кум. На само две недели пред да се ожени за девојката од своите соништа (Кајли Куоко-Свитинг), Даг го упатуваат кај Џими Калахан (Кевин Харт), сопственик и директор на компанијата „Кум“, која обезбедува кумови за мажите на кои им се потребни. Тоа што следува е урнебесна свадбена калакурница додека се обидуваат да ги измамат гостите, а помеѓу Даг и неговиот лажен кум Џими почнува да се раѓа вистинско пријателство.

Слики

Кум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачкаКум по нарачка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Винсент (2014)

  image
  Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се...
 • Велика обмана (2013)

  image
  Мали сиромашни градиќ/лука у Квебеку је у очајничкој потреби за доктором, како би град могао да осигура фабрику која би га спасила од финансијске пропасти. Један...
 • Божиќна свадбена лајка (2011)

  image
  Сузанин пас Расти и Џејкова пудла Чери помажу својим власницима да се заљубе, а потребно им је божиќно чудо како би на време окупили своје хаотичне породице за...
 • Thi Mai: Rumbo a Vietnam (2017)

  image
  Ово је прича о Кармен, жени која, након што је изгубила ќерку у несреќи, добија писмо у којем је обавештавају да јој је одобрено право на усвајање Тхи Маи,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.