СОДРЖИНА

Мирниот семеен човек Брајан Милс (Лијам Нисон) е поранешен агент со интересно и богато минато. Тој сега не бега од најлошите негативци на денешницата, туку од комбинираните полициски сили на Лос Анџелес, ЦИА и ФБИ. Тие се регрутирани од Френк Доцлер (Форест Витекер) откако Милс ќе им избега на обичните полицајци. Акцијата се организира зашто некој го наместил Брајан за убиството на поранешната сопруга (Фамке Јансен), а во опасност се наоѓа и неговата ќерка Ким (Меги Грејс), која е сега успешна студентка на УЦЛА.

Слики

Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3Заложник 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјалци (2003)

  image
  Двајца полициски ветерани (Самјуел Л. Џексон и Колин Фарел) се здружуваат со двајца новаци кои патролираат по улиците (Мишел Родригез и Л. Л. Кул Џеј) за да го...
 • Xxx 2 - The State Of The Union (2005)

  image
  Агент Аугуст Гибонс од затвор го извлекува бившиот маринец Даријус Стоунд, новиот агент во програмот хХх, за патување во Вашингтон, каде ќе мора да влезе во траг...
 • Смртни непријатељ (2020)

  image
  Макс Фист (Манганијело) тврди да је јунак из друге димензије који је пао кроз простор и време на Земљу, где нема моќи. Нико не верује у његове приче осим локалног...
 • Блиц (2011)

  image
  Детективот Том Брант добива задача да го спречи серискиот убиец, којшто убива само полицајци. Блиц е убиец што немилосрдно убива цајкани, а што е најлошо, остава...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.