СОДРЖИНА

Радња филма одвија се 90-их година када је новинар Гари Веб открио уплетеност ЦИА у препродаји кокаина по гетоима широм САД. Тиме је скупљан новац за никарагванске побуњенике. Успркос сталним претњама “да им се не меша у посао” и престане да истражује, Веб је ипак објавио причу у књизи Тамни савез. Веб ќе ускоро морати да брани свој интегритет, своју породицу и пре свега свој живот…

Слики

Убијте гласникаУбијте гласникаУбијте гласникаУбијте гласникаУбијте гласникаУбијте гласникаУбијте гласника

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Цена живота (2017)

  image
  Прича прати младог 16-годишњег Јохна Паула Геттyја ИИИ (Цхарлие Плуммер) који је отет, а његова мајка Гаил (Мицхелле Wиллиамс) покушава да увери његовог деду,...
 • Стапица за Пепелашка (2013)

  image
  Кога сомнителен пожар во една куќа на плажа заробува две млади жени, едната умира, а преживеаната има тешки изгореници и добива амнезија. Пластичната операција ѝ...
 • Будни (2007)

  image
  На богат млад човек му трансплантираат срце. Открива дека хируршкиот тим имал намера да го убие.
 • Сноуден (2016)

  image
  Разочаран од разузнавачките агенции, врвниот аналитичар Едвард Сноуден дава отказ од Агенцијата за национална безбедност (НСА). Тој е запознаен со фактот дека се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.