СОДРЖИНА

Шармантна комедија о пријатељству и љубави који не бирају ни време ни место.
Самба је Сенегалац који је као илегални имигрант дошао у Француску пре 10 година и од тада ради различите физичке послове. Алис је успешна менаџека која је недавно доживјела бурн оут и психички пукла од стреса. Обоје се, свако на свој начин, боре како би се извукли из својих бесперспективних живота. Самба је спреман да учини све не би ли добио радну дозволу, док Алис покушава да се врати у рутин свакодневнице. Једнога дана судбина их спаја.

Слики

СамбаСамбаСамбаСамбаСамба

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Огледалото има две лица (1996)

  image
  Филм за врската помеѓу двајца професори на Колумбија, кои имаат фрустрации во личните животи поради различни причини. Џеф Бриџис бара идеален брак, а Барбара...
 • Додека спиеше (1995)

  image
  Луси е осамена работничка во метро сѐ додека не го спасува животот на Питер. Сега таа е дел од неговото семејство, а со силната верба што ја има, другите...
 • Момци и девојке (2000)

  image
  Џенифер и Рајан су студенти, а познају се од детињства. Она је врцава, иронична и самостална, док је он озбиљан, увек ради на неком плану. После вечери заједно...
 • Љубов и пријателство (2016)

  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.