рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 9.25/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Филм Меда Педингтон прати комичне авантуре младог перуанског медведа који путује у Лондон у потрази за домом. Изгубљен и усамљен на станици Педингтон он се плаши да градски живот није онакав каквим га је замишљао - док не упозна породицу Браун. Они прочитају руком написану поруку обешену о његов врат (‘Молимо вас, пазите на овог медведа. Хвала.’) и понуде му чај, име и кров над главом. Чини се да му се среќа осмехнула - све док га не спази музејски препаратор животиња…

Слики

Меда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда ПедингтонМеда Педингтон

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вештерки (2020)

  денес
  image
  Во Алабама во 1960-тите, едно афроамериканско сираче се соочува со конференција на злобни вештерки додека живее во хотел со баба му. Храбриот и комичен судир се...
 • Кон тики (2012)

  денес
  image
  Норвешки авантуриста Тор Хејердал верује да су острва јужних мора првобитно насељавали Јужноамериканци. Упркос свом страху од воде и томе што не зна да плива,...
 • Бескрајна приказна 2: Следното поглавје (1990)

  денес
  image
  Бастијан уште еднаш влегува во кралството на човечката фантазија, во волшебната земја со прекрасни градови и неверојатни суштества. Но, Бастијан тука мора да ја...
 • Враќање на островот на Ним (2013)

  денес
  image
  Јацк и Ним сазнају да велика компанија жели купити Нимино острво у жељи да га претворе у туристичну атракцију. У циљу да спасу острво од комерцијализације, Јим...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.