рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.25/10
(24 гласови)

СОДРЖИНА

После развода, Меги (Мелиса Макарти), сада самохрана мајка, и њен дванаестогодишњи син Оливер (Џејден Либерер) доселе се у Бруклин. Будуќи да ради до касно, мора да остави Оливера на бригу њиховом комшији Винсенту (Бил Мареј), пензионисаном гунѓалу склоном коцки и алкохолу. Меѓу њима се ствара невероватно пријатељство. Заједно са трудном стриптизетом Даком (Наоми Вотс), Винсент прати Оливера на свакодневној рути измеѓу хиподрома, клуба са стриптизом и локалног бара и помаже му да постане човек, док Оливер у Винсенту почиње да види нешто што нико други не види – несхваќено биќе доброг срца.

Слики

Свети ВинсентСвети ВинсентСвети ВинсентСвети ВинсентСвети ВинсентСвети ВинсентСвети Винсент

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Месечина (2009)

  денес
  image
  Високо авторитетна судика ја залепува прељубничката на својот сопруг во тоалетот... точно на време кога во нивниот дом влетуваат ограбувачи.
 • Све о Ивиној Божиќној забави (2012)

  денес
  image
  Евелyн Wригхт (Х. Дуфф) ради у агенцији за планирање забава разних намјена. Живот јој је непрестана стрка, јер је стање увијек напето и неизвјесно: агенција, па...
 • Светилничари (2009)

  денес
  image
  Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и...
 • Секако, можеби (2008)

  денес
  image
  Политички консултант се обидува да ѝ го објасни потенцијалниот развод, како и поранешните врски, на својата 11-годишна ќерка.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.