рејтинг: 6.8/10
Оценка на корисникот: 8.33/10
(33 гласови)

СОДРЖИНА

Филм заснован на једној од најнапетијих прича генијалног Едгара Алана Поа!
Радња овог језивог трилера смештена је у 19. век. Лудница на осами (Стонехеарст Асyлум) је место далеко од очију јавности, у којој се запошљава млади лекар Едвард Њугејт. Убзо, он примеќује да се унутар незиних зидова нешто чудно догаѓа, а пажњу му заокупља и прелепа пацеијенткиња Елиза Грејвс.

Слики

Болницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjатаБолницата за умоболни во пустелиjата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вечер (2007)

  денес
  image
  Драма која ги испитува романтичното минато и емоционалната сегашност на Ен Грант и нејзините ќерки, Констанс и Нина.
 • Ljubov (2012)

  денес
  image
  Жорж и Ан, су пензионисани професори музике. Обоје у својим осамдесетим, имали су добар и квалитетан живот, што можемо да видимо из кадрова њиховог раскошног иако...
 • Далеку од светскиот метеж (2015)

  денес
  image
  Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која...
 • Искупување во Шошенк (1994)

  денес
  image
  Енди Дуфренс е успешен банкар кој невин е обвинет за убиство на неговата неверна соруга и на нејзиниот љубовник. Енди е осуден на две доживотни робии, кои треба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.