рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 8.21/10
(38 гласови)

СОДРЖИНА

Прича постаје још напетија како футуристичка хроника живота Катнис Евердин улази у ново поглавље. Игре су можда заувек уништене, али борба за преживљавање постаје све жешќа. Катнис ќе морати да буде храбрија и јача него икад у борби са свемоќним Капитолом. Схвата да нема избора осим да разапне крила и пригрли симбол Птице ругалице, а како би спасила Пита она мора да постане воѓа. Катнис се на почетку филма буди у мрачном и разореном, наводно више непостојеќем, Округу 13. Убрзо ќе бити суочена са страшном истином да је Округ 12 уништен, а Пита заробљен, изманипулисан и под утицајем председника Сноуа на Капитолу. Катнис уједно сазнаје и за тајну побуну која се из Округа 13 шири Панемом, а у центру у којем ќе се убрзо и сама наќи...

Слики

Игри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладнитеИгри на гладните

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Момчето од Вајт Ривер (1999)

  четврток
  image
  Комична драма за двајца измамници, чие што наизглед безопасно тргување на американскиот југ, ќе се престори во опасна авантура откако еден убиец ќе ги земе како...
 • Случаен шпион (2001)

  четврток
  image
  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За...
 • Џек Хантер и потрагата поехнатоновата гробница (2008)

  четврток
  image
  Џек Хантер има состанок со Лиз Џонсон, опетаривец на НСА, која му објаснува дека обелискот со угаритски симболи, кој е во Египет го пронашла д-р Лена Халстром, ги...
 • Незапирливи (2004)

  четврток
  image
  Дин Кејџ е припадник на специјалните единици на американската армија, но ќе се најде во судир со Владата на која некогаш ѝ служел. Кога агентите на тајната служба...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.