poster

Тајниот живот на Волтер Мити

The Secret Life of Walter Mitty (2013)

Режисер: Ben Stiller
Cinemax | 2.10.21 | 06:00

рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 6.96/10
(28 гласови)

СОДРЖИНА

Волтер е плашлив лектор во една издавачка фирма за списанија. Волтер не е способен да се бори за себе, па се повлекува во својот свет на фантазии, каде е храбар, цврст, полн со самодоверба и е господар на сопствената судбина.
Бен Стилер е режисер и ја има главната улога во класичната приказна на Џејмс Турбер во која се работи за еден фантазер кој бега од својот анонимен живот во светот на фантазиите, исполнет со хероизам, романса и акција. Кога неговото работно место, како и работното место на неговата колешка (Кристен Виг) се загрозени, Волтер стапува во акција во вистинскиот свет и оди на патување низ светот кое се претвора во авантура што е поневеројатна од сите негови фантазии.

Слики

Тајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер МитиТајниот живот на Волтер Мити

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Боговите паднаа на теме (1980)

  денес
  image
  Намибијски Бушманин Кси изненаѓен је баш као и остали припадници његовог племена када флаша кока-коле, бачена из авиона, падне насред њиховог села. Овај "дар од...
 • Легенда (1985)

  денес
  image
  Млад човек мора да ја спречи Грофицата на мракот да ја уништи дневната светлина и мора да ја земе за жена жената која ја љуби.
 • Два брата (2004)

  денес
  image
  Древни храм у ком живе два тигриќа проналази бескрупулозни истраживач, ловац на велику дивљач и пљачкаш, Еидан Мекрори (Гај Пирс). Тигриќа Кумала Мекрори продаје...
 • Лов на Марсупиламија (2012)

  денес
  image
  Када репортер Дан Ѓералдо (Алаин Цхабат) доѓе у Паломбију у лов на вест, није ни очекивао да ќе да добије неочекивано откриќе… Са својим досетљивим локалним...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.