poster

Скапоцена

Precious (2009)

драма | САД
Режисер: Lee Daniels
FilmBox Extra RS | денес | 23:55

Оценка на корисникот: 7.9/10
(232 гласови)

СОДРЖИНА

Кларис ’Чесната’ Џонс во младоста се соочува со незамисливи страдања. Малтретирана од страна на мајката и силувана од татка си, прераснува во бедна, гневна, неписмена, дебела, несакана од никого незабележана личност. Не може никој да ја запознае подобро додека не го чуе нејзиниот несмасен дијалект.

Слики

СкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоценаСкапоцена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Love Is Not Enough (2019)

  image
  Samir, must face his parent's breakup. While they meet to find the way to tell him, the little Samir surprises them, because he knows perfectly what's happening,...
 • Një udhëtim i vështirë (1977)

  image
 • Скандал (1950)

  image
  Аоје је сликар који на летовању у планинама упознаје славну јапанску певачицу Мијако Саиџо. Кад схвати да одлази на исто место као и он, Ичиро јој нуди да је...
 • Shpresa (1988)

  image
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.