СОДРЖИНА

Воѓени ликом мајстора Сплинтера, нинџа корњаче увек су спремне да се боре за бољи свет. Зликовци су жешќи него икада, свет у великој опасности, а маскирани костоломци никада спремнији да поврате стару славу.
Учитељ младих нинџа корњача, пацов Сплинтер, труди се да одржи борбени дух својих разиграних ученика.
Он ќе им и те како затребати када у Њујорку почну да се дешавају чудне ствари. Богати индустријалац Макс Винтерс, да би завладао светом, покреќе војску древних чудовишта. Једино борилачки тим супернинџа - Рафаело, Донатело, Микеланѓело и Леонардо, могу да се одупру чудовишној најезди која прети да покори свет.

Слики

Нинџа корњачеНинџа корњачеНинџа корњачеНинџа корњаче

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Планета 51 (2009)

  денес
  image
  Една вонземска цивилизација е под инвазија од страна на астронаутот Чак Бејкер, кој воопшто немал поим дека планетата е населена. Со војската зад петиците, Бејкер...
 • Стјуарт литл 3 (2005)

  денес
  image
  Спакујте се и спремите опрему за камповање време је да се одазовете на Стјуарта литл 3-зов дивљине!У овој узбудљивој анимираној авантури,породица Литл ќе упознати...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  денес
  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.