рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Богаташ на умору унајми револвераша Брада Еллисона (Ј. Махонеy) да му пронаѓе несталог брата, уједно и насљедника, који је наводно у Мексику. Осим што га желе убити, Еллисон се још заплете у двоструку пријевару...

Слики

Посљедњи револвераш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Три амигоса (1986)

  image
  Три глумачке звезде немих филмова добију отказ, али истог дана добију и телеграфски позив да доѓу у село Санто Поко, како би га одбранили од злог Ел Гуапа....
 • Двобој (2016)

  image
  Тексас, 1887: Место полно со насилство, митови и легенди. Абрахам Брент (Вуди Харелсон), познат како Пророкот, владее со градот Маунт Хермон како со култ....
 • Потфат и слава, американски Сион (2005)

  image
  Во ноември 1833 година властите на државата Мисури го спуштаат превезот на молчење врз фактот за кривично гонење и ноќно протерување од своите домови на стотици...
 • Вера Круз (1954)

  image
  Током пута ови плаќеници откривају да је у грофичиној кочији скривен сандук са златницима, намењен цару за борбу против побуњеника.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.