рејтинг: 5.8/10
Оценка на корисникот: 6.38/10
(34 гласови)

СОДРЖИНА

Кејси и Милер се пријатели уште од средно училиште и сакаат да го изведат својот пријател Џеф Чанг, кој штотуку наполни 21 година, и да му покажат како изгледа добра забава кога ќе станеш полнолетен. Иако Чанг ги одбива бидејќи чека интервју поради запишување на Медицински факултет, Милер не се откажува. Џеф попушта, но инсистира на само една пијачка. На шанк тој случајно го удира Ренди со стреличка за пикадо, што го излудува и тој станува агресивен. Тројцата пријатели се во бегство, иако Кејси не е среќен поради тоа бидејќи штотуку ја запозна згодната Никол. Џеф набрзо се возбудува затоа што конечно може да оди по барови и да пие колку што сака, па почнува да претерува и да станува непресметлив...

Слики

21 и готово21 и готово

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Песочен човек (2011)

  денес
  image
  Едно утро, Бено наоѓа песок во својот кревет. Покрај тоа што од почекотот се обидува ова да го игнорира, за кратко време сфаќа дека тој песок истекува од него. Од...
 • Болничарката Бети (2000)

  денес
  image
  Комедија за една вдовица, која ја глуми Рене Зелвигер, опседната со една ѕвезда од ТВ спануца. Овој филм освои главна награда на Канскиот филмски фестивал.
 • Ил бидоне (1955)

  денес
  image
  Аугусто је остарјели ситни варалица који за живот зараѓује узимајуќи од осталих. У томе му помажу два партнера: Роберто, који жели постати талијански Јохннy Раy и...
 • Private Life (2018)

  денес
  image
  Richard and Rachel, a couple in the throes of infertility, try to maintain their marriage as they descend deeper and deeper into the weird world of assisted...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.