СОДРЖИНА

Во Захрејн, измислена земја на Блискиот Исток, Шариф, водачот на бунтовниците, предводи една мала група избегани затвореници кои бегаат низ пустината кон границата, во обид да избегаат од владините војници.
Во Захрејн, измислена земја на Блискиот Исток, фанатичните следбеници на националистичкиот водач Шариф напаѓаат полициско комбе во кое него го пренесуваат од еден во друг затвор додека го чека своето погубување. Со Шариф бегаат и другите затвореници, Хјустон, авантуристички Американец, кој проневерил многу пари од нафтената компанија на Захрејн, како и садистичкиот насилник Тахар и нежниот Хасан, кој ја убил својата неверна сопруга. Придружувани од универзитетскиот студент Ахмед, кој го предводел нападот на комбето, тие окупираат една амбуланта на рафинеријата на Захрејн во која е арапската медицинска сестра Лејла, па бегаат преку пустината кон границата, во обид да избегаат од владините војници.

Слики

Бегство од ЗахрејнБегство од ЗахрејнБегство од ЗахрејнБегство од ЗахрејнБегство од ЗахрејнБегство од Захрејн

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборав (2013)

  денес
  image
  Џек е осамен мајстор на пустата и речиси уништена Земја од иднината. Кога спасува една убава туѓинка од едно срушено вселенско летало, нејзиното пристигнување...
 • Острво гусара (1995)

  денес
  image
  На самрти, Морган Адамс добија од свог оца необичан дар, треќину мапе која води до блага. Како би пронашла помоќ за дешифровање мапе, она купује школованог роба...
 • Џокер (2015)

  денес
  image
  Ник Вајлд, телохранител и зависник од комар, тргнува во одмазничка мисија кога неговата пријателка ќе биде силувана. Она што Ник не знае е дека силувачот е син на...
 • Трка на животот (2013)

  денес
  image
  Спектакуларна екранизација немилосрдног ривалства измеѓу Џејмса Ханта и Никија Лауде. Смештен у секси и гламурозно златно доба Формуле 1, овај филм представља...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.