СОДРЖИНА

Д-р Чарли Киган води успешна докторска ординација во Њујорк сѐ додека еден ден не откријат дека го измамува осигурувањето. За да ја задржи дозволата за ординирање, тој ќе мора да одработи 6 месеци во дом за стари и изнемоштени лица. Чарли брзо ќе се приврзе со персоналот и старите лица и навистина ќе почне да се грижи за нив. Но кога ќе сфати дека и неговиот шеф прави малверзации со осигурувањето, Чарли ќе се најде пред дилема: дали е поважна кариерата или благосостојбата на пациентите?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До гола кожа (1997)

  денес
  image
  Два доскорашња радника у шефилдској челичани, Газ (Роберт Карлајл) и Дејв (Марк Еди), сада су без посла и новца. Уколико ускоро не плати алиментацију, Газ би...
 • У потрази за Ериком (2009)

  денес
  image
  Ерик Бишоп је поштар, који живи у Манчестеру и чији живот константно иде низбрдо, откако га је жена – Лили – напустила. Ерик је управо изашао из болнице након...
 • Vacanze in America (1984)

  денес
  image
  A group of students from the San Crispino school for boys take a holiday in the United States, traveling from New York trough Utah all the way to Los Angeles....
 • Even so (1989)

  денес
  image
  Theoretician Apostol Sacco writes articles and gives lectures on free love of youth at a time when a major conflict going on in his family. Conflict resolved...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.