рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.64/10
(134 гласови)

СОДРЖИНА

Еден маж верува дека го оставил своето таинствено минато зад себе и се посветил на почнувањето нов, мирен живот. Но, кога се запознава со една млада девојка, која е под контрола на насилни руски гангстери, тој не може да стои на страна...
Во „Израмнувач“, Дензел Вашингтон го игра Мекол, човек кој мисли дека го оставил своето таинствено минато зад себе и се посветил на нов, мирен живот. Но, кога Мекол ја среќава Тери (Клои Грејс Морец), млада девојка под контрола на насилните руски гангстери, тој не може да стои на страна, па решава да ѝ помогне. Вооружен со тајни вештини кои му служат за да им се одмазди на сите што ги малтретираат беспомошните, Мекол се враќа од својата самонаметната пензија, па желбата за правда повторно му се буди. Ако некој има проблем и не може да се справи со него и ако нема друго чаре, Мекол ќе помогне. Тој е „Израмнувачот“.

Слики

Foto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesИзрамнувачFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesFoto: RTL / Columbia Pictures IndustriesИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувачИзрамнувач

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  денес
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  денес
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.