poster

Пред полноќ

Before Midnight (2013)

драма, романса | САД, Грција
Режисер: Richard Linklater

рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 6.47/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Џеси и Селин најпрво се запознаа на дваесет и кусур години во филмот „Пред изгрејсонце“, повторно се соединија на триесет и кусур години во филмот „Пред зајдисонце“, а сега во филмот „Пред полноќ“ се навраќаат на минатото.
Девет години по филмот „Пред зајдисонце“, продолжение на филмот „Пред изгрејсонце“, режисерот Ричард Линклатер повторно се здружува со Итан Хоук и Џули Делпи за филмот „Пред полноќ“, во кој главните протагонисти заедно ги одгледуваат своите ќерки-близначки. Џеси се обидува да ја одржи врската со Хенк, неговиот син тинејџер од првиот брак. Но нивната врска има проблеми, иако Хенк тукушто го минал летото со својот татко и со таа страна од неговото семејство. Во меѓувреме, Селин мора да донесе тешка одлука за својата кариера.

Слики

Пред полноќПред полноќПред полноќПред полноќПред полноќПред полноќПред полноќПред полноќПред полноќПред полноќПред полноќ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Замокот (2020)

  денес
  image
  Моника, 13-годишна литванска пејачка, доаѓа во Даблин со нејзината мајка пијанистка и заборавната баба. Кога мајка ѝ ја продава нивната клавијатура, Моника одбива...
 • Алберт Нобс (2011)

  денес
  image
  19 век, Даблин. Алберт Нобс, ексцентричен маж на средни години, работи во хотелот Морисон како келнер. Алберт е вреден и штеди пари за да може еден ден да има...
 • Семејството Лифхебер (2019)

  денес
  image
  Врските помеѓу четирите возрасни деца на семејството Лифхебер се ставени на тест кога се дознава дека татко им ја криел својата болест. Тие треба да се соочат...
 • Убиството на двајцата љубовници (2020)

  денес
  image
  Филмот го следи Дејвид кој очајно се обидува да го зачува своето шестчлено семејство во текот на разводот со сопругата Ники. Тие двајцата се согласуваат да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.