СОДРЖИНА

Во 16 век, препродавачот на коњи Мајкл Колхас има среќен и просперитетен семеен живот. Кога еден благородник кон него се однесува неправедно, овој цврст човек собира војска и предизвикува востание во земјата за да си ги врати своите права.
Во доцниот 16 век, во добата кога феудализмот згаснува, Европа се наоѓа на крстопат помеѓу стариот и новиот свет. Почитуваниот и богат трговец со коњи Мајкл Колхас е грижлив сопруг и семеен човек, кој живее мирен живот сѐ додека еден безмилосен благородник не му ги краде коњите, што предизвикува синџир од неповратни настани. Колхас презема екстремни мерки откако тоа му ги уништува средствата за егзистенција и вербата во законот, предизвикувајќи востание низ селата во неговата потрага по правда.

Слики

Легенда за востаниетоЛегенда за востаниетоЛегенда за востаниетоЛегенда за востаниетоЛегенда за востаниетоЛегенда за востаниетоЛегенда за востанието

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Кучешка љубов (2000)

  денес
  image
  Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата...
 • Недељни ручак (1982)

  денес
  image
  Priča o hirurgu, glavi porodice, cenjenom coveku koji, u pedesetim godinama, zapada u krizu. Logika kojom je gradio svoj uspešan život počinje da otkazuje. Oseća...
 • Марио (2018)

  денес
  image
  Се слуша џагор меѓу играчите кога новиот напаѓач Леон му се придружува на фудбалскиот тим. Делењето стан со ривалот Марио претставува сцена за неочекувана афера,...
 • Блискост (2004)

  денес
  image
  Режисерот добитник на „Оскар“, Мајк Николс („Ангели во Америка“, „Дипломецот“) ја носи театарската претстава на Патрик Марбер на големиот екран. Тоа е еротски...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.