рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.93/10
(44 гласови)

СОДРЖИНА

Познат под кодним именом „Новембарски човек“, Питер Деверо изузетно је опасан и врхунски истрениран бивши ЦИА агент, којег ќе мисија врло личне природе повуќи из пензије. Мора да заштити вредног сведока, Алис Фурније, која би могла да открије шта се крије иза деценијама старе завере. Ускоро открива да је и сам постао мета свог бившег пријатеља и сарадника, Дејвида Мејсона. Расту сумње у постојање двоструког агента и Деверо више никоме не може да верује. У овој шпијунској игри више нема правила.

Слики

Новембарски човекНовембарски човекНовембарски човекНовембарски човекНовембарски човекНовембарски човекНовембарски човекНовембарски човек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  денес
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  денес
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.