рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 7.53/10
(49 гласови)

СОДРЖИНА

Уникатно имагинативниот Баз Лурман („Мулен Руж) го обработува познатиот роман на Ф. Скот Фицџералд, „Големиот Гетсби, со Леонардо ди Каприо во главната улога.Тоби Мегваер игра во улогата на надежниот писател Ник Каравеј, кој пристигнува во Њујорк во 1922 г., во време на лабав морал, одличен џез и шверцуван алкохол. Бркајќи го сопствениот американски сон, Ник ги среќава таинствениот милионер Гетсби, како и неговата фасцинантна братучетка Дејзи. Наскоро, Ник го привлекува светот на супербогатите, со нивните илузии, љубови и измами. Гледајќи го овој нов свет, Ник пишува приказна за невозможната љубов, нерасипаните соништа и за незаборавната трагедија, отсликувајќи го и нашето време со проблемите во него.

Слики

Големиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот ГетсбиГолемиот Гетсби

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Блазе си ти (2007)

  четврток
  image
  Познат играч на покер се обидува да освои турнир во Вегас, но истовремено ја губи битката со своите лични проблеми.
 • Мил Џон (2010)

  четврток
  image
  Еден војник кој е дома на отсуство се вљубува во конзервативна студентка. Наместо да се ѝ се врати, тој повторно се пријавува во војска по нападите на 11...
 • Day (2011)

  четврток
  image
  Armel Hostiou's haunting study of urban alienation follows three characters-a woman, a man, and a child-over the period of a single day in Paris. They don't know...
 • Полнолетство (2018)

  четврток
  image
  Филмот е страстен портрет на младината што се одвива во Вако, Тексас. Избркан од дом на 18 години, Ричи се судира со тешкотиите и искушенијата на поинаквиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.