СОДРЖИНА

Животот на Миа се менува откако една автомобилска несреќа ја става во кома. При едно вонтелесно искуство, таа мора да одлучи дали да се разбуди и да живее живот кој е различен од тој што го замислила. Изборот е нејзин, ако може да продолжи.
Миа Хол (Клои Грејс Морец) мислеше дека најтешката одлука со која ќе се соочи ќе биде дали да го следи својот музички сон во Џилијард или да следи друг пат за да биде заедно со љубовта на нејзиниот живот, Адам (Џејми Блекли). Но, тоа што требаше да биде безгрижно семејно возење менува сѐ за само еден миг, па сега нејзиниот живот е доведен во прашање. Заробена помеѓу животот и смртта во еден судбоносен ден, на Миа ѝ останува само една одлука од која не зависи само нејзината иднина туку и целокупната судбина. Филмот „Ако останам“ е заснован на истоимениот бестселер-роман.

Слики

Ако останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Безвременската Аделајн (2015)

  image
  Инспиративна љубовна приказна со Блејк Лајвли, Харисон Форд и Михаил Хуисман, во која костимите се креација на модните куќи Диор и Гучи. Во 30-те години од...
 • Танц за живот (2008)

  image
  Повратак филмског феномена „Краљева плеса“, са новим страстима и партнерима у напумпаном, електризираном наставку „Краљеви плеса: појачај до даске". Све што је...
 • Валкан танц (1987)

  image
  Родена без привилегии. Врзана од традицијата. Таа наоѓа храброст да го следи своето срце. Вероника (Кетрин Мекормак) е брилијантна, надарена и убава, но згодниот...
 • Жени во лаванда (2004)

  image
  Две сестри се запознаваат со мистериозен странец кој се појавува на плажата на нивното крајбрежно село во Корнвел во 1930-тите.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.