СОДРЖИНА

Животот на Миа се менува откако една автомобилска несреќа ја става во кома. При едно вонтелесно искуство, таа мора да одлучи дали да се разбуди и да живее живот кој е различен од тој што го замислила. Изборот е нејзин, ако може да продолжи.
Миа Хол (Клои Грејс Морец) мислеше дека најтешката одлука со која ќе се соочи ќе биде дали да го следи својот музички сон во Џилијард или да следи друг пат за да биде заедно со љубовта на нејзиниот живот, Адам (Џејми Блекли). Но, тоа што требаше да биде безгрижно семејно возење менува сѐ за само еден миг, па сега нејзиниот живот е доведен во прашање. Заробена помеѓу животот и смртта во еден судбоносен ден, на Миа ѝ останува само една одлука од која не зависи само нејзината иднина туку и целокупната судбина. Филмот „Ако останам“ е заснован на истоимениот бестселер-роман.

Слики

Ако останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останамАко останам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Токyо моногатари (1953)

  денес
  image
  Брачни пар, Схукисхи (Ц. Рyу) и Томи Хираyама (Ц. Хигасхиyама), из малога приморскога градиќа Ономицхија у јужном Јапану одлучи посјетити своју дјецу у бучном,...
 • Заљубљени шкорпион (2013)

  денес
  image
  Урбана прича која говори у Хулијану, чији је надимак Шкорпион, младиќу који са својим најбољим пријатељем Луисом активно учествује у неонацистичком насилном...
 • Књижара (2017)

  денес
  image
  У малом селу у Енглеској 1959. године, једна жена одлучује супротно уљудној али неумољивој вољи и апатији околине, да отвори прву книјижару у крају, што ќе...
 • Мавританецот (2021)

  денес
  image
  Мохамеду Оулд Слахи се брои за својата слобода откако е затворен без обвинение со години, од страна на американската влада.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.