СОДРЖИНА

Дејството на оваа музичка комедија се одвива во една интересна верзија на Дивиот Запад, каде се работи за една група животни што се соочуваат со опасност, па мораат да се здружат за да постигнат заедничка цел. Алчниот одметник по име Аламеда Слим планира да ја грабне млечната фарма „Дел од рајот од нејзиниот кроток сопственик Перл. Поради тоа што не сакаат без борба да се откажат од својот идиличен живот, три решителни крави, пастувот каратист Бак, како и еден куп живописни суштества, ги здружуваат силите за да ја спасат фармата во оваа луда авантура. Спротивставувајќи им се на лошите во овој суров вестерновски пејзаж, животните ги ризикуваат сопствените кожи и се надмудруваат со таинствениот ловец на уценети глави Рико во трката да го заробат Слим и да ги земат парите од наградата за неговата глава.

Слики

Дома на ранчотДома на ранчотДома на ранчотДома на ранчотДома на ранчотДома на ранчотДома на ранчотДома на ранчотДома на ранчотДома на ранчот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Среќен змеј (2009)

  денес
  image
  Млад кинески змеј поради лошо однесување добива казна од боговите: прогонување на Земјата во вид на обичен смртник. Мора да премости чудна земја додека злобните...
 • Мој мали пони: Девојке из Еквестрије (2013)

  денес
  image
  Тwилигхт Спаркле и њени пријатељи се такмиче у Борби бендова на приредби талената "Догаѓај гриве" у Гимназији Кантерлот против супарнице Адагио Даззле и њеног...
 • Јакоб, Мими и кучињата што зборуваат (2019)

  денес
  image
  Јакоб и братучетката Мими се спријателуваат со Бос, водач на глутница кучиња што зборуваат. Заедно се обидуваат да го спасат локалниот парк од богатиот Лорд Пај...
 • Далеку (2019)

  денес
  image
  По мистериозен авионски пад, младо момче патува преку егзотичен остров на мотор, обидувајќи се да избега од мрачен дух и да се врати дома. Патем создава серија...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.