СОДРЖИНА

Филмот го следи животот на Џамал Џефрис, “лошото момче” на кошарката, кое недисциплината и непослушноста го исфрлија од лигата без никаква шанса за враќање назад. Без финансии и познавање на било што, што не е кошарка, Џамал смислува план кој е толку многу луд - што мора да функционира: да се облече како жена и да се обиде во женската кошаркарска лига. На негово изненадување, тоа му тргнува од рака, но вистинскиот предизвик следува: да стави крај на животот како Џамал и да започне нов, како Џуана. За работите да бидат уште покомплицирани, набрзо ќе се вљуби во својот соиграч, Мишел, која ќе му покаже дека жената не е само убаво тело.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тамо где је трава зеленија (2019)

  денес
  image
  Мајке из предграѓа, чија деца играју фудбал, стално се надмеќу једна с другом у својим приватним животима, као што им и деца решавају своје разлике на игралишту....
 • Договор живота (1999)

  денес
  image
  Да ли би продали дусу за један састанак са најзгоднијом девојком? Хенри Спунер би... А ѓаво је онда досао по своје... Романтична комедија о средњосколцу којем је...
 • Како се пишува љубов (2014)

  денес
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Пред да кажеш „да“ (2009)

  денес
  image
  Џорџ Мареј не гледа ништо друго во животот, освен кон неговата свршеница Џејн. Жената сепак има мешани чувства во однос на бракот, со оглед на нејзиниот претходен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.