рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Придружете им се на Скуби-Ду, Шеги и дружината „Мистери кога одат во Чикаго на едно шоу за таленти, но и да разгледаат музеи и да јадат пица! Чикаго е дом на хитот телевизиско шоу, „Талентирана ѕвезда, во кое композиторскиот дует од Фред и Дафни е финалист и има големи надежи. Скуби и Шеги планираат таен настап и веруваат дека ќе го освојат натпреварот. За нивна несреќа, конкуренцијата од таленти е многу голема, а шоуто се пренесува од една оперска куќа со историја на ужаси и со еден особено одмаздољубив фантом, кој ја проколнал продукцијата на шоуто. И покрај бркотници со менување костими и наоѓање морничави траги, шоуто мора да продолжи дури и кога некој брка природен талент како Скуби-Ду. Бидете сигурни дека смеата, возбудата и авантурата секогаш доаѓаат на прво место!

Слики

Скуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплавСкуби-Ду! Ноќ на сценски уплав

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Снежна краљица (2012)

  денес
  image
  Филм прича причу о девојчици Герди, која одлази далеко на север, у потрагу за дечаком Кејом, чије је срце заледила зла вештица Снежна краљица. Сњежна краљица...
 • Барби: Бисерна принцеза (2014)

  денес
  image
  Барбие глуми Лумину, сирену која има моц́ да контролише бисере. Весела и креативна, Лумина ради у салону за сирене и прави феноменалне фризуре. А када се Лумини...
 • Алберт (2015)

  денес
  image
  Алберт је екранизација дела дечје литературе, насталог из пера најуспешнијег данског аутора за децу и младе, Олеа Лунда Киркегаарда, који је за главне ликове...
 • Тор: Приче из Асгарда (2011)

  денес
  image
  Младиќ Тхор и његов одани брат Локи у потрази су за легендарни мачем. Тхор има свој моќан чекиќ Мјолнир те ускоро треба постати краљ Асгарда.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.