poster

Свемирска крстарица Галактика: Крв и хром

Battlestar Galactica: Blood & Chrome (2012)

Режисер: Jonas Pate

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(10 гласови)

Содржина

Будуќи да борба измеѓу људи и њихове креације, живе роботске расе, бесни преко дванаест колонијалних светова, дрски пилот почетник, улази у сукоб. Заставник Вилијам Адама је додељен најновијој крстарици у колонијалној флоти... Галактици. Талентовани Вилијам се ускоро наѓе у ситуацији да води опасну тајну мисију која ќе, ако буде успешна, променити исход рата, дугог десет година, на страну људи.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Матрикс: Револуции (2003)

  image
  Во ова експлозивно финално поглавје на Матрикс трилогијата, Нео (Кијану Ривс), Морфеус (Лоренс Фишбурн) и Тринити (Кери-Ен Мос) се борат да го одбранат Зион,...
 • Човекова чудовишта (2020)

  image
  Компанија за роботику удружила се са корумпираним агентом ЦИА-е у илегалној, несанкционисаној војној операцији. Убацивање четири прототипа робота у камп за...
 • Низ снег (2013)

  image
  Поради неуспешниот експеримент што требало да го запре глобалното затоплување, Земјата е веќе 17 години окована во снег и мраз. Единствените преживеани се наоѓаат...
 • Војна на световите (2005)

  image
  Обичен човек треба да ги заштити децата од вонземјаните напаѓачи во овој научно-фантастичен трилер од Стивен Спилберг, кој е слободна адаптација на класичната...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.