poster

Луси

Lucy (2014)

Hаучна фантастика, Акција, Трилер | Франција, Германија, Република Кина, Канада, САД, Обединетото Кралство
Режисер: Luc Besson


рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(61 глас)

СОДРЖИНА

Лук Бесон им е режисер на Скарлет Јохансон и Морган Фримен во овој акционен трилер кој ја прикажува способноста на човек да искористува 100 насто од својот мозочен капацитет. Во свет во кој владеат мафијата, уличните банди, наркоманите и корумпираните полицајци, Луси е млада студентка што живее во Тајпеј на Тајван и е присилена да пренесува дрога за мафијата. Една дрога, ставена во нејзиното тело, по грешка протекува во нејзината крв и тоа ѝ овозможува да користи повеќе од „вообичаените 10 насто од својот мозочен капацитет, поради што таа се преобразува во суперчовек. Како резултат на тоа, покрај другите способности, таа може веднаш да восприема информации, да движи предмети со својот ум, а може и да одбере да не чувствува болка или други непријатности. Нејзините поранешни газди ја прогонуваат и се подготвени да го убијат секого само за да го извадат својот производ од жената која стана нивен најголем непријател. Луси почнува да го возвраќа ударот и се претвора во воин кој еволуирал далеку над човечката логика.

Слики

ЛусиЛусиЛусиЛусиЛусиFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedFoto: RTL / © 2014 EUROPACORP-TF1 FILMS PRODUCTION - GRIVE PRODUCTIONS. All Rights ReservedЛусиЛусиЛусиЛусиЛуси

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралот на борците (2010)

  image
  Акционен филм базиран на фабулата од видео играта,,Кралот на воините``
 • Тркач (1987)

  image
  У блиској будуќности, систем правде омогуќује робијашима да отплате свој дуг друштву тако што ќе учествовати у најпопуларнијој ТВ емисији "Тркач". Правила су...
 • Уништитељ (1993)

  image
  Година је 2032. Лос Анѓелес је сада Сан Анѓелес и у њему је остварено оно о чему су сањали сви утописти: то је друштво мира и напретка које не познаје насиље и...
 • Злосторнички ум (2016)

  image
  Рајан Рејнолдс и Кевин Костнер ги гледаме заедно во акциониот трилер во кој нема да недостасува акција, бркање со автомобили, пукања и интриги!
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.