СОДРЖИНА

Анимираниот мјузикл „Враќањето во Оз“ е снимен според авантуристичките романи на Роџер Стентон Баум. Продолжението на една од најомилените бајки ја следи Дороти во време по пустошот што го оставило зад себе торнадото во Канзас. Таа се враќа во Оз и се обидува да ги спаси своите стари пријатели - Плашило, Лавот, Лименко и Глинда, на кои им се заканува новиот злобник. На магичното патување на Дороти низ живописниот Оз ѝ се придружуваат нејзините пријатели, сите заедно обидувајќи се да ги вратат среќата и редот во Смарагдниот Град. Со музиката на Брајан Адамс, „Враќањето во Оз“ е вистинско враќање во шармантниот семеен серијал за Оз.

Слики

Враќањето во ОзВраќањето во ОзВраќањето во ОзВраќањето во Оз

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Клинци у дивљини (2003)

  image
  Ругратови и обитељ заврше на пустоме отоку и сви криве Стуа. Дјеца одлутају у џунглу, а Спике губи осјетило њуха због кихања. То постане проблем када леопард по...
 • Чаролија кексиќа (2017)

  image
  Овен Хантингтон је проводио дане или на послу или спавајуќи, сваки дан исто. Тако је било све до једног дана када је сазнао да му је давно нестали ујак у...
 • Ѕвончица и самовилата Гусарка (2014)

  image
  Кога несфатената самовила, чуварка на прав, Зарина го краде синиот прав на Пикси Халоу и им се придружува на пиратите од Скал Рок, Ѕвонче и нејзините пријатели...
 • Ѕвонче и големото спасување на самовилите (2010)

  image
  Додека летува во Англија, Ѕвонче се спријателува со Лизи, девојче на кое му треба пријател. Додека нејзините пријателки самовили доаѓаат да помогнат, Ѕвонче...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.