рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 8.6/10
(5 гласови)

СОДРЖИНА

Јуан Вестлунд је становник Стокхолма који живи двоструки живот. Ноќу илегално вози такси, како би успео да живи у богатом кварту Стокхолма и одржи илузију да је имуќан.
Када упозна девојку из више класе, Софију, новац који успе да заради неќе му више бити довољан, па ќе прихватити понуду да брзо и лако доѓе до новца продајуќи кокаин.
Његови путеви укрстиќе се са путевима осталих становника Стокхолма који сањају да на исти начин доѓу до новца, меѓу којима су и емигранти из Чилеа и бивше Југославије. Меѓутим, пристајуќи на тај посао, он је пристао и на то да му се живот потпуно промени, а да није ни свестан колико.

Слики

Лака ловаЛака ловаЛака ловаЛака ловаЛака ловаЛака ловаЛака лова

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • У рату са свима (2016)

  среда
  image
  Bob Bolano and Terry Monroe are two crooked Albuquerque PD detectives. They tend to hustle criminals but their methods have landed them in hot water with their...
 • Џек Хантер и изгубеното богатство на Угарит (2008)

  среда
  image
  Античкиот град, Угарит Ана исчезнал пред илјади години под песоците на сириската пустина. Тој бил откриен во 1922 година повторно, но без неговото легендарно...
 • Човек-пајак: Нема пат до дома (2021)

  среда
  image
  За првпат во филмската историја на Човекот-пајак, се открива идентитетот на нашиот пријателски херој од соседството, доведувајќи ги неговите одговорности како...
 • Затура: Вселенска авантура (2005)

  среда
  image
  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.