СОДРЖИНА

Патувањето низ времето исправа неправда од минатото за Флеш, но создава нова реалност каде што Лигата на правдата не се оформила, а во светот владее војна. Флеш мора да се здружи со Бетмен и Сајборг за да го врати временскиот редослед.
Во оваа возбудлива адаптација на стрипот од 2011 година, патувањето низ времето дозволува да се исправи една неправда од минатото за Флеш и неговото семејство, но последиците од настанот се покажуваат како катастрофални, создавајќи нова, алтернативна реалност во која Лигата на правдата никогаш не била оформена, а Супермен го нема никаде. Во новиот свет, во кој има жестока војна помеѓу Амазонките на Супержената и Атлантидејците на Аквамен, Флеш мора да се здружи со посуровиот и понасилен Бетмен и со владиниот агент Сајборг за да го врати континуитетот на првобитниот временски редослед на Флеш.

Слики

Лига на правдата: Парадоксот на ФлешЛига на правдата: Парадоксот на ФлешЛига на правдата: Парадоксот на ФлешЛига на правдата: Парадоксот на ФлешЛига на правдата: Парадоксот на ФлешЛига на правдата: Парадоксот на ФлешЛига на правдата: Парадоксот на ФлешЛига на правдата: Парадоксот на Флеш

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Отац (2012)

  среда
  image
  When did you last talk with your father? Will you ever ask him about those things that hurt you?
 • Шпиони меѓу животните (2019)

  денес
  image
  Мачорот Владимир и Стаорецот Хектор, двајца необични тајни агенти спротивставени на секој начин, се обидуваат да откријат таен материјал украден од непознати...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
 • Балто Крила промене (2004)

  денес
  image
  Балто и његов син Коди долазе до закључка да достигнуќа технологије угрожавају и будуќност псеќих запрега, будуќи да пошта и пошиљке стижу у град Ноум брже...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.