СОДРЖИНА

„Авиони 2: Храбри пожарникари е авантуристичка комедија за новите почетоци и ни го прикажува енергичниот екипаж на елитните противпожарни авиони што го заштитуваат националниот парк „Пистон Пик. Кога познатиот воздушен тркач Дасти дознава дека моторот му е оштетен и дека можеби никогаш повеќе нема да се трка, тој мора да се префрли во светот на пожарникарите. Дасти ги здружува силите со пожарникарскиот и спасувачки ветеран, хеликоптерот Блејд Рејнџер и со неговиот храбар тим, во кој се црпачот за вода Дипер, хеликоптерот за тежок товар Виндлифтер, поранешниот воен транспортер Кеби, како и остатокот од живописната дружина на теренски возила познати како Смоукџамперс. Бестрашниот тим заедно се бори против огромни пожари, а Дасти открива што значи да се стане вистински суперхерој.

Слики

Авиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникариАвиони 2: Храбри пожарникари

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мисија - Арктик (2019)

  денес
  image
  Арктичка лисица Свифти ради у поштанској служби, али сања о томе да једног дана постане Топ Дог - арктички хаски курир. Да би доказао да је вредан улоге, тајно...
 • Nezha Reborn (2021)

  денес
  image
  While living as an ordinary deliveryman and motor racing fan, Nezha encounters old nemeses and must rediscover his powers to protect his loved ones.
 • Астерикс: Тајната на волшебниот напиток (2018)

  денес
  image
  Тајната на волшебниот напиток е новата филмска адаптација за авантурите на непобедливите јунаци кои пред големото платно го носат целото семејство. Друид...
 • Little Sorcerer (2021)

  денес
  image
  A group of friends set out on a quest to find a magic stone to turn their mouse friend back into a prince.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.