СОДРЖИНА

Линда Синклер је 40-годишња, неудата средњошколска професорка енглеског у градиќу Кингстону у Пенсилванији. Она дели мали стан са две сијамске мачке и богатом колекцијом класичне литературе. Нема никакве блиске личне односе, осим са својим омиљеним ауторима и причама и зато је њен живот далеко мање компликован од драма које упија са страница књига, што се њој у ствари и свиѓа.
Али Линдин живот јој доноси неочекиван заокрет када се бивша ученичка звезда, Џејсон Шервуд, враќа у Кингстон пошто је покушао да се прослави као писац драма у Њујорку. Џејсон је сада у својим 20-им и на рубу је да напусти уметност, у чему га подстиче и његов захтевни отац др Том Шервуд.

Слики

Професорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглескогПрофесорка енглеског

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Спунер (2009)

  четврток
  image
  Соочен со иселувањето од куќата на родителите на неговиот 30-ти роденден, социјално чуден тип ја сретнува девојката од неговите соништа и создава свои правила за...
 • Љубов и пријателство (2016)

  четврток
  image
  Филмот се одвива во 1790-тите и во него се работи за убавата млада вдовица леди Сузан Вернон, која дошла во Черчил, на имотот на роднините, каде што е решена да...
 • Мрачни сенки (2012)

  четврток
  image
  Откако од страна на една отфрлена љубовница е претворен во вампир, Барнаба Колинс е закопан два века, сѐ додека не се буди во променет свет во 1972 година,...
 • Илјада зборови (2012)

  четврток
  image
  Еди Марфи е Џек Мекал, зборлест книжевен агент, кој може да склучи секаква зделка, кога било, на каков било начин. Но, по средбата со еден духовен гуру, неговиот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.