СОДРЖИНА

Од режисерот, М. Најт Шијамалан („Шестото сетило, „Знаци) пристигнува параноичниот трилер со брз тек, за едно семејство кое бега од необјаснив и незапирлив настан кој не само што му се заканува на човештвото... туку и на најосновниот човечки инстинкт кај сите нив: преживувањето. Она што е најбитно за средношколскиот професор од Филаделфија, Елиот Мур (Марк Валберг), е да се пронајде пат да се избега од таинствениот и смртоносен феномен. Иако тој и неговата сопруга, Алма (Зои Дешанел) се во средината на брачна криза, тие почнуваат да бегаат, најпрвин со воз, па со автомобил, заедно со професорот по математика, пријателот на Елиот, Џулијан (Џон Легујзамо) и неговата 8 годишна ќерка, Џес, упатувајќи се кон фармите во Пенсилванија, каде се надеваат дека ќе бидат надвор од досегот на морничавите, сѐ почести напади. Сепак, наскоро станува јасно дека никој - и никаде - не е безбеден.

Слики

Зелена планетаЗелена планетаЗелена планетаЗелена планетаЗелена планетаЗелена планетаЗелена планета

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ловечки приказни (2019)

  денес
  image
  Унгарија 1945. Кратко по завршувањето на Втората светска војна, кога во земјата владеат хаосот и несигурноста, еден измамник во бегство влегува во страсна љубовна...
 • Моите браќа (2018)

  денес
  image
  Браќата Роко и Еди биле познати на рок сцената во 90-тите, но сега настапуваат со локалниот параден оркестар на еден остров. Нивната врска не е баш добра и...
 • Пепелашка (2015)

  денес
  image
  И покрај тоа што маќеата (Кејт Бланшет) и полусестрите ја малтретираат, веселата Ела (Лили Џејмс) решава да ја земе судбината во своите раце. Ќе гледаме и еден...
 • Девет (2009)

  денес
  image
  Разигран и провокативан мјузикл, који прати живот светски познатог филмског режисера Гвида Континија... Видимо како запада у креативну и личну кризу епских...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.