СОДРЖИНА

Најновиот филм од сценаристот и режисер Џон Карни („Еднаш), „Почни пак, претставува емотивна комедија за она што се случува кога изгубените души се среќаваат и заедно прават прекрасна музика. Грета (Кира Најтли) и нејзиното долгогодишно момче Дејв (Адам Левин) се двојка уште од колеџ и се партнери во компонирањето музика. Тие заминуваат во Њујорк кога тој потпишува договор со една голема дискографска куќа. Но, неговата нова слава наскоро го наведува да застрани, додека Грета е оставена сама. Нејзиниот свет станува поубав кога директорот на една дискографска компанија, Ден (Марк Руфало), ја среќава додека таа настапува на една сцена во Ист Вилиџ и веднаш е маѓепсан од нејзиниот талент. Од оваа случајна средба се создава неверојатен портрет за заемно преобразувачка соработка која раѓа музика за едно лето во Њујорк.

Слики

Почни одновоПочни одновоПочни одновоПочни одновоПочни одновоПочни одновоПочни одновоПочни одновоA-CompanyA-CompanyПочни одновоПочни одновоПочни одново

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Sono solo fantasmi (2019)

  петок
  image
  Three brothers confront a ghost outbreak in the city of Naples.
 • Баба Заба (2010)

  петок
  image
  Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на...
 • Ибица (2019)

  петок
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
 • Како да изгубиш дечко за 10 дена (2003)

  петок
  image
  Колумнист за совети, Енди Андерсон (Кејт Хадсон), се обидува да ги тестира границите за тоа што може да напише во нејзиниот нов текст за тоа како да натераш маж...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.